Sektörün önde gelen kuruluşlarından olan Kolorkim Kimya San. ve Tic. Ltd. Şti. ,  eğitimli personeli ve ileri  teknolojisi ile pazarda oluşturduğu güvenin ve bu güvenin simgesi haline gelmiş olan isminin   sürekliliğini sağlamayı kendine ilke edinmiştir.

İSG sistemleri ile müşteri memnuniyetini, çalışan güvenliğini ve  yasal zorunlulukları gözeterek “sürekli gelişmeyi ve büyümeyi”  hedeflemektedir. OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği şartlarına uygun olarak, müşterilerimiz, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve  sunduğumuz ürün ve hizmetlerden yararlanan tüm ilgili tarafların sağlık ve güvenliğini güvence altında tutmak, İSG mevzuatına ve üyesi olduğu kuruluşların şartlarını   uygulamak, stabil ve kaliteli ürün üretiminin sağlanması İSG politikamızdır.

Yapmış olduğumuz iş risk yönetimi gerektirmektedir. Bunun için özellikle yangın güvenliği açısından şirketimiz otomatik yangın söndürme sistemiyle korunma altına alınmıştır. Üretim, laboratuvar ,  hammadde  ve  mamul depo, sevkiyat alanı, mal kabul alanı ve  idari binanın belirlenmiş yerlerine  yangın söndürme tüpleri  de konulmuştur. Acil durum planlarımız bünyemizde hazırlanmış olup periyodik olarak tatbikatlar da yapılmaktadır.

İSG  Politikamız tüm Kolorkim ailesi olarak benimsenmiştir.